Bottengarn

uudised

Mainekas reisiväljaanne soovitab külastada Koguvat

Mainekas reisiväljaanne soovitab külastada Koguvat

Mainekas reisiväljaanne Travel + Leisure reastas 25 Euroopa linnakest-külakest, kuhu iga inimene vähemalt korra oma elus jõuda võiks. Nimekirja on jõudnud ka Koguva küla Muhumaal, kus asub ka Bottengarni külalistemaja.

Koguva Kunstitallis näituste kujunduse eest hoolitsev Kirsten Lillepuu, kes peab turistide liikumise üle arvet, ütles, et välismaalasi käib juba praegu Koguvas päris palju. Näiteks möödunud suvel käis ainuüksi Kunstitallis külalisi 37 riigist, keskmiselt 100 inimest päevas. Selle aasta kokkuvõte on veel tegemata.

Eriti palju on saksakeelseid turiste, sealhulgas šveitslasi ja austerlasi. Küpses eas sakslased tulevad mõnigi kord Muhusse nädalaks-paariks tagasi, et nautida rahulikku keskkonda ja loodust, millist nad mäletavad oma lapsepõlvest, ent mis nüüdseks on kaduvikku jäänud.

Üksjagu kohtab omal käel reisivaid jaapanlasi, noori naisi, keda huvitab Muhu käsitöö, mille on tuntuks teinud välisajakirjanduses Sirje Tüürist ilmunud artiklid. Jaapanlased, nagu ka itaallased, on altid oma reisikogemusi blogides vahetama ja nii satutakse ka Muhusse. Arvatust vähem on aga skandinaavlasi – rohkem käib austraallasi kui norralasi ja rootslasi. Naabritest on sageli esindatud lätlased, Peterburg ja Moskva.

Nädala algul suutis Kirsten Lillepuud üllatada õhtul saabunud bussitäis Iisraeli juute. Palju liigub Muhus ringi rattureid, valdavalt jällegi saksakeelseid aga mitte ainult. “Issake, Liiva ja Koguva vahel leidsin väntamas perekonna New Yorgist,” rääkis Lillepuu.

Augustis väisasid Koguvat kuulsa reisiväljaande Lonely Planet ajakirjanik ja fotograaf, keda ajakiri oli saatnud kirjutama artiklit justnimelt Muhu saarest. Teisel ringil käisid ka ühed Ameerika ajakirjanikud kes kaheksa aastat tagasi olid juba Muhust ja Koguvast kirjutanud.

Lillepuu lisas, et Koguva on väga paljude Euroopast tulevate turistide marsruutides peatuspunktina sees. Näiteks Liiva ei pruugi seal olla, aga Koguva on.

Veel on reisiväljaande Travel + Leisure avastamata pärlite hulgas välja toodud näiteks Volga kallastel asuv Pljossi küla, Kotori Montenegros, Bolgheri Itaalias, Lavenham Inglismaal, Aberdour Šotimaal, Norcia Itaalias, Hellnar Islandil ja Slavonice Tšehhimaal.

AUTOR: AIN LEMBER – 15/09/2017

Artikkel pärineb Saarte Häälest.