Bottengarn

Bottengarn Farm

Bottengarn on laienemas Muhu saarel ning talv 2022/ kevad 2023 avame uue kompleksi esimese järgu Muhus Igakülas, millel nimeks Bottengarn Farm. Igaküla on küla, mis asetseb Koguva sadamast vaid 2 kilomeetri kaugusel – selleks, et jõuda Koguvale, tuleb mööda sõita meie Igaküla kompleksist. Igaküla oli ajalooliselt Muhu suurim ja rahvarohkeim küla ning selle kunagise hiilguse taastamisele soovime omalt poolt ka kaasa aidata. Taastame ja renoveerime Ivardi ja Kästiku talu kunagisi valduseid, mille ajalugu ulatub 17. sajandisse. Need on olnud suured ja võimsad Muhu talud erinevate ehitistega, mille kunagistest hiilgustest pole tänaseks kahjuks palju alles jäänud.


Meie eesmärgiks on teha antud kompleksist kõige suurem ja võimsam talukompleks ja seda mitte ainult Muhu-ja Saaremaal vaid ka Lääne-Eestis. Nimes sisalduv sõna “Farm” juba vihjab, mis suunitluse ja stiiliga kompleksi me rajada soovime. Lähemalt me kompleksi võimalusi veel avaldada ei soovi, las see kõik jääda üllatuseks. Võime vaid vihjata, et seal saab olema eri suuruse ja suunitlusega hooneid ning aastaringseid majutusvõimalusi, rääkimata erinevatest ajaveetmisvõimalustest. Aga nagu ikka oma konseptsioonis, jääme veidi elitaarseks ning privaatseks.

Kusjuures, tuntud kirjaniku Aadu Hindi sünnikoht on Ivardi talu. Talu renoveerimise käigus leidsime pere kirjavahetuse aegadest, kus Aadu alles tegi esimesi samme oma kirjaniku teel.

Seega, tasub varuda kannatust ja jälgida edasisi uudiseid!