Bottengarn

Bottengarn Farm

Kui Bottengarn Sea asub idüllilises Koguva sadamas, siis Bottengarn Farm on Koguvast paari kilomeetri kaugusel olevas Igakülas ja on selle kandi üks suuremaid ja võimsamaid talukomplekse. Peale kahe aasta pikkust vaeva on tänaseks valmis kolm maja: peamaja, ait ja endine laudahoone. Kogu kompleks on piiritletud Eesti rannikualadele ja saartele omaste kiviaedadega. Majade vahel looklevad looduslikud kõnniteed, mis viivad ühelt terrassilt teisele. Hoovil on kaunistuseks paarisaja aasta vanune vana kivikelder. Igaüks leiab endale just sobiva nurgakese, kus puhata ning looduse rüppe langeda.

Bottengarn Farm asub endiste Ivardi ja Kästiku talu maadel. Nendest üks, Ivardi talu, oli sünnikoduks eesti kirjanikule Aadu Hindile. Ehitustöödega alustades leidsime Hindi kirjavahetuse oma perega ajast, kui ta alles kirjanikuteed alustas. Peamaja 2. korrusel ootab huvilisi ka kirjaniku teostega lugemisnurgake, kus eesti kirjandusklassikaga lähemalt tutvust teha. Ka kõik Bottengarn Farmi tubade nimed on pärit Hindi loomingu nimistust. 

Selleks, et puhkusel end täielikult argielust välja lülitada, on meie Bottengarn Farmi toad televiisorivabad. Alternatiivina ekraanile soovitame avastada ümberkaudset loodust, lugeda meie raamaturiiulites olevaid raamatuid või nautida Bottengarn Farmi seinu kaunistavaid reproduktsioone maalidest, mis on maalitud Eesti kunstnike paremiku poolt aegade jooksul Muhus või Muhu ainetel. Seintel eksponeeritavad teosed on väike osa Bottengarni kunsti- ja skulptuurikollektsioonist.

Oleme Bottengarni perega arvamusel, et kui puhkusele tulla, siis ikka kogu perega, sh ka lemmikloomad. Neljajalgseid sõpru ootame Bottengarn Seasse, Bottengarn Farmi pole loomad lubatud.