Bottengarn

Meist

Koht, kus aeg peatub…

Aastal 2018 avasime esmakordselt Bottengarni butiikkülalistemaja, mis asub ajaloolises Koguva kalurikülas. Maja nimigi on pärit sajandite tagusest ajast, omades erilist tähendust. Rootsipärane nimetus “bottengarn” tähendab vanat angerjapüügivahendit, mida kasutati laialdaselt meie oma Koguva külas. See on austusavaldus Koguva vanadele traditsioonidele, mida soovime siduda tänapäeva maailmaga. 

Butiikkülalistemaja pakub mugavaid ja hubaseid ruume erinevatele maitsetele.  Maja teisel korrusel saate valida nelja erineva külalistetoa vahel, mis on sisustatud kvaliteetsete Schmidti ja Riviera Maisoni mööbli ning aksessuaaridega. Külalistemaja alumisel korrusel saab aga nautida imelist merevaadet ja lummavat päikeseloojangut. See on suurepärane koht, kus imetleda Eestimaa kaunist loodust, seda kas veiniklaasi taga või meeleolukaid lauamänge mängides. Alates 2020. aastast pakume majutusvõimalust ka kahes  eksklusiivses ujuvmajas, mis asuvad sadama kai ääres kaluripaatide kõrval ja on samuti sisustatud Schmidti ja Riviera Maisoni toodetega. Toa hind sisaldab ka ujuvsauna (pildil) külastust ajavahemikus kell 17.30 – 20.30. Täpsemate sauna külastamisreeglitega saate tutvuda kohapeal.

Lisaks õdusatele tubadele pakub külalistemaja lähiümbrus ka palju avastamisrõõmu. Koguva vanadel külateedel jalutades on hästi näha säilinud talupojaarhitektuuri. Lisaks saavad kõik huvilised hea ülevaate kohalikust mereajaloost meie enda väikesest kalandusmuuseumist. Lõuna- ja õhtusöögile ootame Teid kohalikku restorani, kus pakutakse nii kohalike poolt püütud värsket kala kui ka meie oma rannaniitudel nosivate lammaste ja veiste liha. 

Bottengarni butiikkülalistemaja hooaeg kestab juuni algusest kuni augusti lõpuni.