Bottengarn

Meist

Bottengarn on tuliuus butiikkülalistemaja Koguva sadamas, ajaloolises Koguva kalurikülas. Oleme avatud suvel juuni algusest kuni augusti lõpuni. Meil on ainult viis külalistetuba, tänu millele saame hoolitseda iga külalise eest kui oma pereliikme eest. Mugavad ja kodused kaheinimesetoad asuvad ülakorrusel. Ruumikas alumine korrus, kust avaneb hingemattev vaade merele ja päikseloojangule, pakub rohkelt võimalusi teiste külalistega veiniklaasi taga suhtlemiseks, lauamängude mängimiseks ja romantikutele meie eriliste päikeseloojangu puhuks loodud kokteilide ja suupistete nautimiseks.

Koguva küla pakub rohkelt avastamisrõõmu. Jalutage vanadel külateedel ja tehke tutvust hästi säilinud talupojaarhitektuuriga. Hea ülevaate mereteemast saate meie enda väikeses kalandusmuuseumis. Tutvuge kohaliku käsitööga kas meie enda poes või taasavastage Muhu värvikad rahvariided Muhu muuseumi kogust. Lõuna ja õhtusöögiks soovitame reserveerida laud meie kohe kõrval paiknevasse kala ja mereannirestorani Noodakuur.

Aga … mis asi see Bottengarn õieti võiks olla? See juhtub olema aastasadu vana, rootsipärane nimetus Koguvas ohtralt kasutusel olnud angerjapüügivahendile. Andes oma külalistemajale nimeks Bottengarn tahame avaldada austust Koguva vanadele traditsioonidele ja samas siduda need kaasajaga andes enda parima nende edasiseks arendamiseks kaasaegses vormis.

Olete soojalt teretulnud kohta, kus aeg peatub.

Kadri, Erik ja Sara Kroon