Bottengarn

King size

King-size voodiga tuba Ruudu

Koguva küla kõige kuulsama elaniku Juhan Smuuli kirjanikuks kujunemise teel mängisid väga olulist rolli naised. Meie ainuke king size voodiga tuba on saanud oma nime Smuuli ema Ruudu järgi, kes oli üks tubli Muhu naisterahvas! 

Juhani sündimise ajal oli Ruudu 39-aastane. Ta imetas samal ajal veel kahte talus kasvavat imikut, kelle emad käisid päevasel ajal põllul tööd tegemas. Juhan on kirjeldanud oma ema kui naist, kes elas väga rasket elu ja kelle sentimentaalsem ja hingelisem poeg oleks võinud kirjutada sellest mitu köidet traagilisi luuletusi.

“Emal oli suurepärase jutustamisoskuse kõrval haruldane mälu kõigele naljakale. Hoolimata sellest, et neid ei olnud tema pikas elus palju, mäletas ta igat rõõmsat päeva oma elus ning elas nagu tõeline inimene – jalad maas ja pea päikese poole pööratud.”

Seetõttu on saanud ka meie ainus tuba, mis on privaatse rõdu ja vaatega kadakatele, saanud just selle erilise naise nime – Ruudu. Tuba asub teisel korrusel, kuhu pääseb trepist. Kõik Ruudu külalised on teretulnud ka maja teise korruse päikesetekile, kus saab imetleda lummavat merevaadet ja päikeseloojangut. Lisaks sisaldab ka toa hind eksklusiivset ujuvsauna külastust ajavahemikus 17.30 – 20.30.